Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy wiecie coś konkretnego o zasadach bezpieczeństwa związanych z COVID, które będą obowiązywać narciarzy w sezonie 2020 / 2021 ?


Biały

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Author napisał:

Jak bym chciał być złośliwy to składał bym życzenia by pozamykali wszystko w cholerę i będzie po kłopocie. Wielu jak widzę ulżyło by wtedy w największym dramacie swojego życia. 

Jak bym chciał być kulturalny, to bym powiedział, żebyś pomyślał chwilę zanim coś napiszesz. Może to by ulżyło tej ścieżce, która łączy Twój mózg z klawiaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad czym tu myśleć? Wirus solidnie namieszał mi w życiu również tym sportowym. Nie zrealizowałem części planów bo się nie dało. Nie beczę z tego powodu jak mała dziewczynka. Lato też było takie sobie i też nie płaczę. Będzie co ma być i zawsze jest kilka opcji w tym piękna zima u nas i jak się da wsparcie naszego rynku. Co się świat zawali jak sobie nie pojeżdzicie w jeden sezon lub on sam będzie trwał połowę? Jak kogoś to boli to niech sobie idzie popłakać w czyjś mankiet a nie wyskakiwać z "mózgowymi teoriami". Mam nadzieję, że będzie baardzo długa i ciepła jesień bo to się idelanie wpisuje w moją koncepcję "narciarzy/bikerów i w ogóle ludzi aktywnych". 

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 10:52, lski@interia.pl napisał:

Dystans na lotnisku,maska FP3 w samolocie

Zbyszek leciałeś prywatnym samolotem?

 

Dystans: Pyrzowice poczekalnia przed wejściem-lot na Kretę,  jeszcze lepiej jest w autobusach.

Maseczki: oczywiście w samolocie nikt nie ściąga maseczek bo wszyscy odżywiają się przez kroplówkę ;) 

IMG_20200927_111742-001.thumb.jpg.45ed22e2a702ff1e186cb60410c37f8b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Author napisał:

A nad czym tu myśleć? Wirus solidnie namieszał mi w życiu również tym sportowym. Nie zrealizowałem części planów bo się nie dało. Nie beczę z tego powodu jak mała dziewczynka. Lato też było takie sobie i też nie płaczę. Będzie co ma być i zawsze jest kilka opcji w tym piękna zima u nas i jak się da wsparcie naszego rynku. Co się świat zawali jak sobie nie pojeżdzicie w jeden sezon lub on sam będzie trwał połowę? Jak kogoś to boli to niech sobie idzie popłakać w czyjś mankiet a nie wyskakiwać z "mózgowymi teoriami". Mam nadzieję, że będzie baardzo długa i ciepła jesień bo to się idelanie wpisuje w moją koncepcję "narciarzy/bikerów i w ogóle ludzi aktywnych". 

Jeżeli nawet cały sezon będzie stracony, to świat się nie zawali. Ale nie rozumiem dlaczego komuś przeszkadza, że ktoś inny interesuje się czy w zimie będzie mógł wyjechać na narty, czy nie. Nie nazwałbym dyskusji o tym płakaniem w mankiet. Pominąwszy jałowe dyskusje na temat pandemii, uważam że wałkowanie tematu zimy nie musi być męczące. Nie będzie nart, będzie co innego, są dziesiątki możliwości. A od mózgowych teorii ciężko mi uciec, zboczenie zawodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek71dlaczego mi wmawiasz coś czego nie napisałem? Słowo "śmieszy" to co innego niż "przeszkadza". Sytuacja jest bardzo dynamiczna na co dałem prosty przykład w przekraczaniu granicy w odstępie kilku dni. Słowacy i ich ośrodki też nic nie wiedzą i nawet specjalnie nie planują bo robi się coraz bardziej nie wesoło. Oni się poważnie liczą z opcją "tubylczą" czyli sami u siebie. Osobiście jestem zaskoczony całym rozwojem sytuacji i nawet nie wybiegam od miesiąca czasu na tydzień do przodu. Spodziewałem się kłopotów ale dopiero od grudnia/stycznia. Mądre słowa, że jak nie będzie nart to będzie alternatywa i której może nawet wielu nie wie. Już tutaj któryś z forumowiczów ostrzy sobie apetyt na skitury a to tylko jedna z opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, aby zima była konkretna, a nie taka "bajkowa" (jak u pewnego wróżbity) z ostatnich lat. Jeżeli zima będzie dobra, wtedy wyjeżdżę się nawet na mojej lokalnej górce w Bytomiu. Zastanawianie się teraz, gdzie będzie można jeździć ze względu na wirusa, jest bez sensu. Lepiej zastanowić się czy będzie po czym jeździć :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ziemowit napisał:

Jak oni to sprawdzają kto gdzie i kiedy był? Załóżmy, że ktoś będzie się chciał przyczepić to mam pokazać mu rezerwację na kilka tygodni wstecz? A jak np. nie mieszkałem w tyrolu przez ostatnie kilka tygodni i raz przekroczyłem granicę tyrolu to też kwarantanna?

Na razie chyba nie ma kontroli na granicy Niemiec i Austrii, ale jeśli będziesz w najbliższym czasie wracał przez Niemcy, to jednak lepiej, żeby to był tranzyt, bez noclegu i nieuzasadnionych przerw w podróży (tankowanie i krótkie odpoczynki regeneracyjne są dozwolone).

Jeśli przebywa się gdzie indziej, a pobyt w obszarze ryzyka (Tyrol, Vorarlberg, Wiedeń) nie przekroczy 48 godzin, to też jest ok i nie ma kwarantanny.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, surfing napisał:

Zbyszek leciałeś prywatnym samolotem?

 

Dystans: Pyrzowice poczekalnia przed wejściem-lot na Kretę,  jeszcze lepiej jest w autobusach.

Maseczki: oczywiście w samolocie nikt nie ściąga maseczek bo wszyscy odżywiają się przez kroplówkę ;) 

IMG_20200927_111742-001.thumb.jpg.45ed22e2a702ff1e186cb60410c37f8b.jpg

 

Dystans oznacza,że starałem się go trzymać...Rzeczywiście ,mogło być lepiej,ale na weselach jest gorzej.Przylatuje tam prywatnym samolotem na deskę pewien pan,któremu go wynajmuje wielka korporacja.Poznałem go,ale to nie ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prawie wszystko jest już na czerwono. https://corona-ampel.gv.at/

@tanova ostatnio ustaliliśmy, że czerwone strefy turyści powinni natychmiast opuścić, bo jedno z rozporządzeń na to wskazywało, ale wydaje się, że turystyka jednak funkcjonuje.

Chciałbym sobie coś jeszcze zarezerwować w czerwonej strefie. Jakie jest waszym zdaniem prawdopodobieństwo, że się uda? Ma ktoś jeszcze jakieś dodatkowe informacje na temat tego, gdzie wolno a gdzie nie wolno przyjmować turystów z zagranicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ziemowit napisał:

Prawie wszystko jest już na czerwono. https://corona-ampel.gv.at/

@tanova ostatnio ustaliliśmy, że czerwone strefy turyści powinni natychmiast opuścić, bo jedno z rozporządzeń na to wskazywało, ale wydaje się, że turystyka jednak funkcjonuje.

Chciałbym sobie coś jeszcze zarezerwować w czerwonej strefie. Jakie jest waszym zdaniem prawdopodobieństwo, że się uda? Ma ktoś jeszcze jakieś dodatkowe informacje na temat tego, gdzie wolno a gdzie nie wolno przyjmować turystów z zagranicy?

Ja z @marboru byliśmy w czerwonej strefie. Nikt nas nie wyrzucał, nikt nie kazał nam wyjechać. Wszystko funkcjonuje normalnie, nawet baseny.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ziemowit napisał:

Prawie wszystko jest już na czerwono. https://corona-ampel.gv.at/

@tanova ostatnio ustaliliśmy, że czerwone strefy turyści powinni natychmiast opuścić, bo jedno z rozporządzeń na to wskazywało, ale wydaje się, że turystyka jednak funkcjonuje.

Chciałbym sobie coś jeszcze zarezerwować w czerwonej strefie. Jakie jest waszym zdaniem prawdopodobieństwo, że się uda? Ma ktoś jeszcze jakieś dodatkowe informacje na temat tego, gdzie wolno a gdzie nie wolno przyjmować turystów z zagranicy?

Na dzień dzisiejszy w Austrii chyba wszędzie możesz sobie zarezerwować noclegi oprócz regionów, w których jest lokalny lockdown. To chyba aktualnie tylko gmina Kuchl koło Salzburga, jeśli nic się ostatnio nie zmieniło. 

A co do Twojego pytania o nocleg w Bawarii. Teraz jest tak, że mając negatywny test z ostatnich 48 godzin jesteś zwolniony z kwarantanny w Niemczech. Ale od poniedziałku wchodzą nowe zasady, z których wynika, że noclegi dozwolone są tylko w podróżach służbowych, natomiast w turystycznych - nie:

https://www.sueddeutsche.de/reise/reisen-deutschland-uebernachtungsverbot-corona-beschraenkungen-1.5096629

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tanova napisał:

Na dzień dzisiejszy w Austrii chyba wszędzie możesz sobie zarezerwować noclegi oprócz regionów, w których jest lokalny lockdown. To chyba aktualnie tylko gmina Kuchl koło Salzburga, jeśli nic się ostatnio nie zmieniło. 

A co do Twojego pytania o nocleg w Bawarii. Teraz jest tak, że mając negatywny test z ostatnich 48 godzin jesteś zwolniony z kwarantanny w Niemczech. Ale od poniedziałku wchodzą nowe zasady, z których wynika, że noclegi dozwolone są tylko w podróżach służbowych, natomiast w turystycznych - nie:

https://www.sueddeutsche.de/reise/reisen-deutschland-uebernachtungsverbot-corona-beschraenkungen-1.5096629

Czy w drodze do PL mogę gdzieś zanocować, w którymkolwiek kraju bez testu?

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ziemowit napisał:

Czy w drodze do PL mogę gdzieś zanocować, w którymkolwiek kraju bez testu?

Nie wiem, jaką trasą jeździsz, bo ja tylko przez Niemcy ;). Ale na poniższej stronce sprawdzisz różne konstelacje. Informacje uaktualniane na bieżąco i sądzę, że wiarygodne, skoro to oficjalna strona internetowa UE

https://reopen.europa.eu/pl

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tanova napisał:

Nie wiem, jaką trasą jeździsz, bo ja tylko przez Niemcy ;). Ale na poniższej stronce sprawdzisz różne konstelacje. Informacje uaktualniane na bieżąco i sądzę, że wiarygodne, skoro to oficjalna strona internetowa UE

https://reopen.europa.eu/pl

Trasa obojętna. Może być Niemcy, Czechy lub Słowacja. Nie chcę tylko jechać w nocy bo jestem w tedy słabo skoncentrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...