Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 17/18


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nic przeciwko włączonym armatkom w taką bajkową zimę. Zwyczajnie - trzeba zrozumieć, że zarządzający ośrodkiem starają się wykorzystać każdą minutę na naśnieżanie, abyśmy mogli pojeździć (a oni, oczywiste, zarobić). A że czasami dostanie się śniegiem przez twarz lub wjedzie w usypaną pryzmę obok armatki - no trudno, lepsze to niż kamienie. W tym roku, przy włączonych armatkach, jeździłem już na Złotym Groniu i Skolnity. Cóż - bajkowa zima, bajkowa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zaruski napisał:

Tyle, że w tym pliku nie jest nigdzie napisane, że trasa nie może być naśnieżana, gdy jest otwarta. Chyba nadinterpretowałeś ten fragment:

"miejsca prowadzonych prac konserwacyjnych, naśnieżających, zabiegi sztucznego zaśnieżania narciarskich tras zjazdowych i nartostrad oraz stabilizacja pokrywy śnieżnej, szczególnie z pomocą urządzeń mechanicznych (ratraków) na narciarskich trasach zjazdowych i nartostradach powinny być wyraźnie oznaczone i zabezpieczone, narciarskie trasy zjazdowe i nartostrady powinny być oznakowane".

Tu nie ma nic o zakazie użytkowania.

Poza tym wiele jest tras, które przecinają oś wyciągów. Nie jest to zakazane, tylko odradzane.

Edytowane przez leitner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, leitner napisał:

Tyle, że w tym pliku nie jest nigdzie napisane, że trasa nie może być naśnieżana, gdy jest otwarta. Chyba nadinterpretowałeś ten fragment:

"miejsca prowadzonych prac konserwacyjnych, naśnieżających, zabiegi sztucznego zaśnieżania narciarskich tras zjazdowych i nartostrad oraz stabilizacja pokrywy śnieżnej, szczególnie z pomocą urządzeń mechanicznych (ratraków) na narciarskich trasach zjazdowych i nartostradach powinny być wyraźnie oznaczone i zabezpieczone, narciarskie trasy zjazdowe i nartostrady powinny być oznakowane".

Tu nie ma nic o zakazie użytkowania.

Poza tym wiele jest tras, które przecinają oś wyciągów. Nie jest to zakazane, tylko odradzane.

Ja również uważam, że nie ma tu nic co zakazuje naśnieżania. Należy tylko oznaczyć. Poza tym to jest chyba nieaktualne prawo jeszcze z zielonymi trasami. Z interesujących wątków jest zakaz przecinania tras z drogami publicznymi. Ciekawe jak to ma się do 1 w SMR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zaruski napisał:

Włączone naśnieżanie na otwartej trasie jest nie zgodne z prawem . Jak ktoś chce może zgłosić sprawę na policję i właściciel poniesie konsekwencje .:/

No to mamy problem. Wszystkie prawie stacje nam pozamykają. W Polsce zostanie nam Kasprowy, pojeździmy jeszcze w Czechach na Pradiedie. Niestety w Alpach austriackich, włoskich, szwajcarskich, niemieckich też pozamykają ośrodki, bo tam niestety w ciągu dnia (nawet w weekendy) uruchamiają armarki. Jak jest niedobór śniegu za nic mają jeżdżących narciarzy i zazwyczaj śnieżą bez opamiętania;). Osobiście przyznaję się, że nie przepadam za jazdą przy włączonych armatkach, ale z drugiej strony nie zrezygnuję z jazdy na nartach przez naśnieżanie przy otwartych trasach. Niestety coś za coś. A jak komuś nie pasuje to Kasprowy i Pradziad.

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko były warunki do naśnieżania bo zgred (o mnie chodzi ,żeby nie było...) robi się nerwowy. Dawno po odwiedzinach u córki w Anglii, choroby pod kontrolą i forma niezła jak na starego pryka  i dalej zero D.N.N. Skolnity śnieżą, Siglany czynne ,ale tam jedna łagodna trasa i multum ludzi. Prognozy znowu trochę cieplejsze. W planie 22,24,26.01.18  trzy razy Skolnity .Zabudowany nowoczesnymi kolejkami ,ale z spiep.....mi  przez właścicieli S.N.  trasami narciarskimi Szczyrk na razie odpuszczam  Mam na myśli SON I COS Do BSA mam trudny dojazd to wolę na Skolnity lub Czantorię ,a tu trzeba poczekać. Pozdrawiam Wszystkich.

http://www.skolnity.pl

https://www.wetteronline.de/wetter/wisla

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak @jank wkurza mnie dmuchane śniegiem na narciarzy. Bylem w grudniu w Kasinie, wtedy także sniezyli.  W zeszłym tygodniu byłem w Tylicz,  sniezyli pod wyciąg orczykowy. Zawiewany snieg osiadł na krześle,  tylek po 2 zjazdach mokry. Juz nie będę wspominał zamrażania gogli czy nierówności świeżego śniegu na trasie, świeżego ale mniej śliskiego, co może spowodować upadek.

Edytowane przez Bumer
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się jeszcze dwa miejsca gdzie sztuczny śnieg nas nie zaskoczy. Hala Szrenicka  i ścianka (ponoć najstromsza w RP) ze Szrenicy. Niestety Hala nieczynna w tym sezonie, a ścianka nie pamiętam już w którym sezonie ostatnio była oficjalnie otwarta. Od czasu do czasu tylko freeride tam zjeżdżają, bacznie rozglądając się na boki czy strażnicy parku się gdzieś nie czają, z bloczkami mandatowymi.>:(

Edytowane przez marionen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start Świętokrzyskiego - Szwajcaria Bałtowska.

Zima w tym roku jest niestety kapryśna :( Niestety odbiło się to na terminach uruchomienia pierwszych stoków na nizinach :( Po wczorajszym i przed wczorajszym Kazimierzu dzisiaj postanowiliśmy otworzyć sezon narciarski w województwie świętokrzyskim.

Jedyna stacja, która została uruchomiona, to ulubiona przez @Góral spod Skrzycznego Szwajcaria Bałtowska.

Na forum doskonale znana :) 

Tym razem na narty jedziemy we dwójkę z Paulą - ależ miała frajdę z tego dla niej drugiego dnia na nartach! @Bumer niestety nie dojechał :( Andrzeju wyglądaliśmy Cię i niestety nie udało się wypatrzeć - nie przyjechałeś... i masz u nas żółtą kartkę ;) hahaha

Ale może zacznę od początku :D 

Pobudka o 6:30, na śniadanko pyszna jajecznica z grzankami i w drogę!

Słoneczko dopiero co wstało i w delikatnym mrozie -5, przybrało kolor pomarańczowy :o 

DSC09756.thumb.JPG.01326e5a334670cffd0ba8c13a6c626a.JPG

Droga mija nam szybko, kompletnie nie ma ruchu.

Docieramy do bałtowskiego wąwozu:

DSC09759.thumb.JPG.25d38901e53274575bd689a2e90fe3e5.JPG

N stoku jesteśmy przed otwarciem ośrodka - jest czas by zrobić kilka zdjęć nie marnując czasu na jazdę.

W dniu dzisiejszym czynne są jedynie dwie trasy, przy orczykach - krzesło i tamtejszy zjazd jak na razie stoi.

Warunki na początku dnia zastajemy takie:

DSC09776.thumb.JPG.b7ce28dd07311aa2ccdfd826795fb2bd.JPG

Gotowi do jazdy?

Jasne, że tak! :D 

DSC09766.thumb.JPG.3b8ab7ca11d52203e6591f357c9c50c3.JPG

Kasy jeszcze nieczynne i w sumie trochę szkoda - powinny być uruchomione nieco wcześniej niż wyciągi. Później niestety tworzy się kolejka.

DSC09781.thumb.JPG.d4c3c51a893af7a3e28030a46dd909e5.JPG

Ktoś porzucił narty i sobie poszedł :o

DSC09775.thumb.JPG.405aa264fd9c3249e02bbf918e6bf280.JPG

Widać, że ośrodek mocno pracował nad pokrywą śnieżną. Dół jest miękki i mimo, że ugłaskał to ratrak, to na końcu trasy podłoże nie jest związane.

Całość głównego, ostrzejszego zjazdu jest ugłaskany:

DSC09770.thumb.JPG.14c8fbefd1399e4d2a1cc1eb7b74f502.JPG

@johnny_narciarz @artix @Góral spod Skrzycznego mam nadzieję Chłopaki, że w tym roku odwiedzicie ten znany na całym świecie kurort ;)

Spójrzcie ile tu tras :o 

DSC09782.thumb.JPG.8ce16d46cae3171027c800116fcb4d72.JPG

Z samego rana działa jeden wyciąg, później obydwa: 

DSC09785.thumb.JPG.3fbea48871549f9ae781d03d5b4b9ee3.JPG

Nieczynne krzesło i tamtejsza trasa jest w trakcie intensywnego przygotowywania:

DSC09788.thumb.JPG.0641d602ca6f8bab3b37e9a09f8d23a7.JPG

Trasa wokół lasku rusza po 10siątej:

DSC09789.thumb.JPG.afc26a3be6cf272184259063cb69f9bb.JPG

Główna?

Miodzio!

DSC09795.thumb.JPG.44cd1b32a77ccf5f96c3cd797ed7d4ca.JPG

Ze środka trasy wygląda, to tak:

DSC09797.thumb.JPG.7a7030777634a385b607e04405506c07.JPG

Śnieżenie na łagodniejszym stoku trwa również po udostępnieniu trasy dla narciarzy:

DSC09807.thumb.JPG.71d0c5670d98595d32aa87d3d7796e5b.JPG

Ceny na ten rok:

DSC09810.thumb.JPG.a00577636f6b94cb603811fcc817e4f0.JPG

Cóż?

Szwajcaria, to Szwajcaria...

...weekend i czym dłużej jeździliśmy tym było gwarniej. Narciarze dzisiaj dopisali.

My po dwóch godzinach - do domu :) Drugie śniadanie i kawa :)

DSC09802.thumb.JPG.261d8433c2ecc9b829c8446a5350f1a2.JPG

Czwarty dzień na nartach w sezonie zaliczony - następna relacja już z Austrii.

Pozdrawiamy serdecznie

marboru i Paula

Edytowane przez marboru
  • Like 12
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę, tym razem JURGÓW i KANIÓWKA

Od rana Jurgów, równo, dobrze przygotowany stok, dobrze naśnieżony, piękne widoki. Pomimo początku ferii, bardzo mało ludzi. Czego można chcieć od życia więcej.

Jurgów rano.

Jurg_w_z_rana.jpg

Jurgów warunki.

Jurg_w_warunki.jpg 

Jurgów warunki cd.

Jurg_w_warunki_2.jpg

Jurgów około 12:00 (dalej twardo).

Jurg_w_oko_o_12.jpg

Czarna niestety jeszcze nie jest gotowa (i raczej prędko nie będzie). 

Jurg_w_czarna.jpg

A jakie widoki.

Jurg_w_widoki.jpg

Widoki cd.

Jurg_w_widoki_cd.jpg

Widoki jeszcze, a co tam.

Jurg_w_widokowo.jpg

Później powrót po córkę i Kaniówka (stok przygotowany zdecydowanie gorzej, wyłażą połacie lodu).

Kani_wka.jpg

I córka na nartach  (przyprószona śniegiem z armatki).

Kani_wka_z_c_rk.jpg

Podsumowując, naturalnego śniegu bardzo mało, wszystko praktycznie z armatek. W Jurgowie ma w przyszłym sezonie powstać nowa trasa narciarska (papiery są praktycznie załatwione).

  • Like 19
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ,że w końcu relacje z wyjazdów zaczynają wypierać ogólnoforumowe marudzenie :D To ja dorzucę teraz swoją

Po wczorajszym Chopoku dzisiaj miał być SON ale ponieważ przeczuwaliśmy w powietrzu katastrofę to odpuściliśmy (i to była jak widać dobra decyzja). Zatem szybki przegląd kamerek i znowu ciągnie mnie w kierunku mojej ulubionej Kiczery w Wiśle (Hotel Stok). Widzę , że cały dzień śnieżą. Telefon do Pani z kasy czy będzie ratrakowanie przed jazdą nocną i odpowiedź "TAK" utwierdza mnie w decyzji gdzie będę wieczorem :D Kiczera to takie wg mnie nieodkryte jeszcze miejsce i modlę się aby takim zostało. Zatem pakowanko, wyskok na "wiślankę" i szybko pojawiam się na parkingu pod hotelem. Tydzień temu był pusty , dzisiaj niestety prawie cały pełny. Na szczęście to parking gości hotelowych , którym nie w głowie wieczorne nartowanie :D Kupuję karnecik wieczorny za 40 pln i już siedzę na kanapie z której robię przegląd sytuacji. Armatki chodzą na całego , wygląda nieźle. Pierwszy zjazd i ocena stanu stoku. Ratraki ugładziły co się dało niestety stok nie jest za bardzo równy i jest mnóstwo pól z lodowymi grudami. Po drodze odkrywam też wystające kamienie. Standardowo trzeba wytyczyć linię bezpiecznego zjazdu. Teraz jest już ok :D W międzyczasie robię sobie przerwę na mój ulubiony żurek w knajpie na dole ( pycha! :)) Trzy godzinki minęły jak z bicza strzelił ! :D Pora do domu. Wracam jak zawsze zadowolony bo dzień z nartami nigdy nie jest zmarnowanym :D:D

Na dole było 3 na minusie a górnej stacji pokazywało -7. Jeszcze dwa dni porządnego śnieżenia i będzie naprawdę super ! Chyba wrócę tu jutro :P

Pozdrawiam Bolec

4.png

5.png

6.png

1.png

3.png

7.png

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś GrapaSki - Litwinka, Czarna Góra.

Warunki narciarskie bardzo dobre, twardo, równo bez przetarć. Stok trzymał się w dobrej formie do godziny 16:00 jak wyjeżdżałem. Jazda doskonała non-stop, bez stania do krzesła czy bramek. Czasem cały stok do własnej dyspozycji, można było fajnie potrenować.

Litwinka.jpg

Pusto na trasach.

Litwinka_pusto_na_trasach.jpg

I dalej tłok na trasach.

Litwinka_2.jpg

I kolejne.

Litwinka_3.jpg

Te kolejki do kanapy.

pusto_przy_bramkach.jpg

Czarna Góra - widok na szczyt (punkt widokowy).

Litwinka_i_krzy_na_szczycie_Czarnej_G_ry

I taki widoczek.

Litwinka_widoki.jpg

Zachód słońca.

Litwinka_zach_d_s_o_ca.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 15.01.2018 Krynica-Zdrój, Słotwiny Arena.
O 8 rano wreszcie dwucyfrowy wynik poniżej zera tej "zimy", było -10.
O 13 temp -3, cały dzień śnieżyli.

Warunki dobre, rano wyratrakowany zmrożony sztruks, przy armatkach trochę nowego miękkiego śniegu.
W dolnej części stoku nierówności po ratraku.

Do godziny 10:30 stok w miarę pusty, potem następowało coraz większe zagęszczenie "feryjnymi".
Po godzinie 12 na stoku tłoczno, kolejka do wyciągu na 2min.

IMG_20180115_080626_HDR.thumb.jpg.80af01af1de025f05adf852f2e84810b.jpg

IMG_20180115_080607_HDR.thumb.jpg.7a9566002c78de92c85966e49a760d20.jpg

IMG_20180115_092855_HDR.thumb.jpg.25b74714fbd7eb69dd79ec73d75ea68f.jpg

 

  • Like 17
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...