Narty - skionline.pl
Jump to content

Reżim sanitarny klęska

Recommended Posts

• Replies 209
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Różne są definicje przedsiębiorców, ale "dokładania do interesu" nie znajdziemy w żadnej z nich. Ośrodki narciarskie to nie komunikacja miejska, w której definicję jest wpisana nierentowność; to

Byłem wczoraj na Białym krzyżu. Stok rozmiarów boiska do siatkówki ale ludzi bylo całkiem sporo. Kolejka do orczyka bez żadnych wytycznych ustawiała się sama. Odstępy moim zdaniem zachowane całkiem n

Znaczenia nie ma ilość jakiś tam cząsteczek, istotnym jest utrzymanie poziomu "histerii" , a tego powszednie od lat zapalenie płuc nie gwarantuje. Jak również ekstra "covidowych" wynagrodzeń... T

Posted Images

2 minuty temu, mario33 napisał:

Ludzi jest za dużo (za dużo sprzedanych karnetów). Albo trzeba wydłużyć korytarze.

W Biedronce też jest za dużo ludzi i to w ZAMKNIĘTYM pomieszczeniu. Dodam tylko, że kina/teatry były czynne, a stadiony na wolnym powietrzu zamknięte - logika jest? W tej pandemii od początku nie ma żadnej logiki.

Ośrodek jak każdy biznes ma na siebie zarobić. Powinien sprzedawać tyle karnetów ile uzna za słuszne i opłacalne.

• Like 3
13 minut temu, ski89 napisał:

W Biedronce też jest za dużo ludzi i to w ZAMKNIĘTYM pomieszczeniu. Dodam tylko, że kina/teatry były czynne, a stadiony na wolnym powietrzu zamknięte - logika jest? W tej pandemii od początku nie ma żadnej logiki.

Ośrodek jak każdy biznes ma na siebie zarobić. Powinien sprzedawać tyle karnetów ile uzna za słuszne i opłacalne.

Cześć

W pandemii to logika jest, natomiast nie ma logiki w działaniach rządowych, raczej "paradziałaniach".

Pozdro

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

W pandemii to logika jest, natomiast nie ma logiki w działaniach rządowych, raczej "paradziałaniach".

Pozdro

Nie uważam tak. Inne kraje robią podobne paradziałania. Za sznurki pociągają inne osoby niż premier/prezydent danego kraju. Logicznym było zakończenie sezonu letniego i zamknięcie w piździec wszystkiego na październik oraz listopad, kiedy nic konkretnego się nie dzieje. Tymczasem w październiku można było iść do kina, we wrześniu można było zamówić nocleg, a teraz nie można pojeździć na nartach i normalnie zamieszkać na kwaterze. Idiotyczna ta pandemia.

• Like 1
54 minuty temu, ski89 napisał:

Co ty porównujesz Biedronkę? Biedronka to jest obcy kapitał, to inwestor, to coś lepszego bo zagraniczne!!!

Tak na marginesie, kiedyś odbierałem jakiś obiekt co do którego zastrzeżenia miał Sanepid i  Nadzór budowlany. Gdy moja argumentacja nie znajdowała zrozumienia, przywołałem przykład rozwiązań właśnie odebranego supermarketu. Pani z Nadzoru budowlanego właśnie w ten sposób, słowami,  to jest inna sprawa, to jest prywatny zagraniczny sklep,  zbijała moje argumenty.  Tak więc doświadczenie życiowe  powoduje, że mnie już chyba nikt, ani nic, nie zaskoczy!

51 minut temu, ski89 napisał:

Nie uważam tak. Inne kraje robią podobne paradziałania. Za sznurki pociągają inne osoby niż premier/prezydent danego kraju. Logicznym było zakończenie sezonu letniego i zamknięcie w piździec wszystkiego na październik oraz listopad, kiedy nic konkretnego się nie dzieje. Tymczasem w październiku można było iść do kina, we wrześniu można było zamówić nocleg, a teraz nie można pojeździć na nartach i normalnie zamieszkać na kwaterze. Idiotyczna ta pandemia.

Cześć

Czyli kto? Konkretnie?

Pozdro

1 godzinę temu, mario33 napisał:

Ludzi jest za dużo (za dużo sprzedanych karnetów). Albo trzeba wydłużyć korytarze.

Chyba czytają forum ;) Oczywiście dalej jest zwyczajnie za dużo ludzi, ale lepiej to wygląda z tak rozciągniętą kolejkąimage.thumb.png.82f549382b39483f99d18b9e2b4d3941.png 

• Like 1

Wątpię żeby było aż tak źle, ja byłem w zeszłą sobotę w Tyliczu i mnóstwo samochodów było na rejestracjach krakowskich, a nawet śląskich i dalszych. Także wydaje mi się, że sporo ludzi wybierze w najbliższy weekend podhale lub okolice wisły. Do tego dojdzie jeszcze druga stacja w Tyliczu.

Edited by Przemekc1
24 minuty temu, Przemekc1 napisał:

Oczywiście dalej jest zwyczajnie za dużo ludzi, ale lepiej to wygląda z tak rozciągniętą kolejką

trzeba wydłużyć te barierki żeby kończyły się poza polem widzenia kamery i cyk, po problemie.

• Like 1
17 minut temu, kokoSKI napisał:

Na dzień taki jak dzisiaj tak. W weekend taki jak miniony to nie wiem dokąd by te korytarze musiały sięgać..

Dlatego następnym krokiem jest ograniczenie liczby karnetów aktywnych jednocześnie danego dnia.

6 godzin temu, ski89 napisał:

Nie uważam tak. Inne kraje robią podobne paradziałania. Za sznurki pociągają inne osoby niż premier/prezydent danego kraju.

Nareszcie ktoś dostrzegający "drugie dno".

Gdy u nas większość twierdzi, że to nie Premier, nie Prezydent, nie Trybunał Konstytucyjny, a jeden Kaczyński pociąga za sznurki, to to niby nie jest "teoria spiskowa". I nie trzeba na to dowodów, bo to jest przecież oczywiste i wie to każdy, zorientowany w polityce.

Gdy analogicznie ludzie zorientowani w światowej polityce twierdzą, że to nie Rządy/Prezydenci/Premierzy sprawują władzę, to już są "teorie spiskowe".

35 minut temu, mifilim napisał:

o której godzinie ta fotka zrobiona?

Tak było już po 10 rano, też obserwowałem.

Z ciekawostek, teraz mierzyłem czas to wychodzi ze trzeba stać w kolejce 12,5 minuty nim się wsiądzie na krzesełko.
Przy takiej kolejce, z tego co widać można przesuwać się co drugim korytarzem i wsiada się po 3os. 

image.thumb.png.5bc4c04cce8e04fb11b902f770b27f5f.png

• Like 4
W dniu 30.11.2020 o 12:40, lski@interia.pl napisał:

Ani wezwania do dyscypliny,ani płotki,które już wczoraj wieczór Krynica wprowadziła po rannym kataklizmie,nie rozwiążą sprawy przy takim naporze.Można by to rozwiązać tylko ostrymi działaniami cennikowymi,bo ten tłum to mieszanina napalonych i oszczędnych.A jakiś idiota na pierwszy czynny weekend wprowadził promocję black friday.A w tej drażliwej i przewidywalnej sytuacji,gdy mogą zamknąć stację,wystarczyłoby -w weekendy żadnych promocji,a cenę podnosimy 2x normalna.W powszednie dni cena jest 25% ceny normalnej.Nadzwyczajne sytuacje wymagają odważnych rozwiązań.A popatrzcie teraz na kamery-pustka.Idę pakować narty...

... jak już spakowałeś narty to dołączyłeś do grona napalonych i oszczędnych?

Ja do Twoich fantasmagorii dodał jeszcze żeby wpuszczali tylko w krawatach.

W sumie od niedawna jestem na forum ale nazywanie kogoś idiotą to chyba wbrew regulaminowi szczególnie ze taka promocja może dla wielu to być albo nie być na stoku.

do zobaczenia  🙂

Godzinę temu, MarianS napisał:

... jak już spakowałeś narty to dołączyłeś do grona napalonych i oszczędnych?

Ja do Twoich fantasmagorii dodał jeszcze żeby wpuszczali tylko w krawatach.

W sumie od niedawna jestem na forum ale nazywanie kogoś idiotą to chyba wbrew regulaminowi szczególnie ze taka promocja może dla wielu to być albo nie być na stoku.

do zobaczenia  🙂

Ja jestem jeszcze w innej kategorii,dlatego nie spakowałem nart i mnie w tej kolejce nie ma i nie będzie .Nie lubię stać w kolejkach,nie muszę oszczędzać, ,zostawiam te fanaberie  Tobie.Sam jeżdżę w te dni i godziny,gdy wyciągi są puste, zapłąciłbym za tę przyjemność znacznie więcej,gdyby trzeba było...

• Like 2
  • JC locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Similar Content

• By lu5asz
      Cześć.
      Zastanawiam się nad jednodniowym wypadem do Białki z Bielska Biała.Mogę  do kogoś dołączyć ,ale jeśli trzeba to mam też samochód.Jazda od otwarcia ośrodka do bólu
    • By lu5asz
      Cześć.
      Zastanawiam się nad jednodniowym wypadem do Białki z Bielska Białej.Mogę  do kogoś dołączyć ,ale jeśli trzeba to mam też samochód.Jazda od otwarcia ośrodka do bólu
    • By Adax
      Witam. Odwiedzając alpejskie kurorty zawsze poszukuję tras lub ośrodków, gdzie stosunek długości zjazdów do długości/czasu wyciągów jest jak najbardziej na korzyść zjazdów. Niestety większość tras jest prowadzona wzdłuż lub prawie wzdłuż wyciągów. Ja lubię szybką jazdę i przeważnie to wygląda tak, że zjażdżam 2 - 3 min a podjazd trwa 8 - 12min. Więc 3/4dnia spędzam na wyciągu. Są jednak kombinacje tras, szczególnie niebieskich (co mi nie przeszkadza) które są poprowadzone tak, że kluczą serpentynami lub dookoła góry i prowadzą do szybkiego wyciągu. Jakie jest Wasze doświadczenie w tym temacie i co byście mogli zaproponować żeby się turbo najeździć ale nie wyciągami. Przepraszam za długi i zagmatwany post, ale przeważnie kiedy o to pytam, dostaję propozycję najdłużych 10 - 12 kilometrowych tras a nie o to mi chodzi, bo żeby zjechać nią drugi raz trzeba spędzić 30min na wyciągach. 
    • By tanova
      Które z ośrodków w Austrii, ewentualnie Niemczech - tych większych i średniej wielkości (powyżej 50 km tras) - mają infrastrukturę bez gondol i kolejek wagonikowych, tzn. same kanapy i orczyki? Ewentualnie są gondole, ale można dostać się do większości tras korzystając z  wyciągów innego typu?
      Przychodzą mi na myśl:
      w Austrii - Obertauern, Warth-Schröcken, Damüls,
      w Niemczech - Feldberg (co prawda nie Alpy, ale spełnia kryteria).
      Coś jeszcze? Podpowiecie coś?
    • By TTTT
      witam, jadę za tydzień do Les Arcs (w moim wypadku pierwszy raz Francja) i chciałbym odwołać się do waszych doswiadczeń.
      - czy warto kupować karnet rozszerzony o  "prioriti queues" (dopłata 40 E)
      - czy faktycznie kolejki do wyciągów są na tyle duże? 
      - czy przy wszystklich wyciągach są bramki "prioriti" i jak skracają oczekiwanie?
      - a może jest tak, że w sezonie większość praktycznie ma ten priorytet i bez niego stoi się godzinę?

z gory dziękuję za podzielenie się doświadczeniami,
      przy okazji pytanie o aktualne ceny i możliwośc zjedzenia "na stoku" ??

Booking.com

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...